Neden Çocuk Güvenlik Koltuğu?

Çocuğunuzun güvenliğini sağlamak için ne kadar hassas davrandığınızı biliyoruz.

Bu bilinçle beklentilerinizi karşılamak için daima ürünlerimizi geliştiriyoruz. Size hayatınızı kolaylaştıran ürünler sunarken, aynı zamanda çocuğunuzun güvenliğini de üst düzeyde tutmayı temel prensibimiz olarak benimsiyoruz.

Koala çocuk güvenlik koltuklan en son teknolojik gelişmeler ışığında, kazalarda yaralanma riskini ortadan kaldırmak veya en aza indirmek için tasarlanmıştır.

İlham kaynağımız olan Avustralya'da sıkça görülen sevimli koalalar; doğal ortamları olan metrelerce uzunluktaki okaliptüs ağaçları üzerinde doğdukları andan itibaren ilk bir ay annelerinin kesesinde, daha sonra ise yetişkinliğe adım atana kadar annelerinin sırtında yaşarlar. Çocuklarının güvenliğinden sorumlu olduklarının bilinciyle, onlara zarar gelmemesi için çok dikkatli davranan bu sevimli hayvanlar araç içi çocuk güvenliği konusunda bize çok şey öğrettiler.

Sizinle bu sevimli hayvanlardan öğrendiklerimizi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. Her şeyden değerli olan yavrularınızın güvenliğini sağlamak için bu sevimli hayvanlardan öğreneceğimiz daha çok şey var.

Neden Çocuk Güvenlik Koltuğu Kullanılmalı? 

Araç güvenliği ve emniyet sistemleri, yetişkinler düşünülerek tasarlanmıştır.

Bir kazada enerji kuvvetleri bir tonun üzerine ulaşabilir. 

Bildiğiniz gibi çocuklar yetişkinlere göre çok daha hassastırlar.

Türkiye’de araç içindeki yolculuklarda çocukların yüzde 80'inin seyahat güvenliği sağlanmamaktadır. Bu kazalara bağlı ölümlerde Dünya Sağlık Örgütüne göre, çocukların maruz kaldığı trafik kazaları endüstrileşmiş dünyadaki en ciddi sağlık problemidir. 0-14 yaş grubu içerisindeki ölüm nedenlerini  % 25-50 oranında kazalar oluşturmaktadır ve bunların yaklaşık yarısı trafik kazalarından kaynaklanmaktadır.

Bu rakamlar tedbir alınması gerektiğini bir kez daha ortaya koydu ve çıkarılan kanunla 1 Haziran 2010'dan itibaren çocuk güvenlik koltuğu kullanım zorunluluğu yürürlüğe girdi.